Nowe boisko przy PZPSW w Mielcu

19.01.2022

Powiat Mielecki przystąpił do realizacji projektu pn. „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz siłowni zewnętrznej przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu” współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2021.

Wartość inwestycji: 1 006 658,10 zł
Wartość dofinansowania: 318 634,80 zł

Opis inwestycji:

Celem projektu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu, która równocześnie będzie służyła lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również umożliwiała współzawodnictwo sportowe. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z wyposażeniem sportowym, trybuną, piłkochwytami i małą architekturą oraz siłowni zewnętrznej przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu.

Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje:

• roboty rozbiórkowe i demontażowe związane z istniejącym zagospodarowaniem terenu,
  • budowę boiska sportowego o nawierzchni syntetycznej,
  • budowę ogrodzenia sportowego dla boiska,
  • budowę chodników,
  • budowę instalacji oświetlenia obiektu,
  • budowę teletechnicznej (telekomunikacyjnej) linii kablowej dla monitoringu wizyjnego,
  • montaż małej architektury (ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci),
  • zakładanie trawników.
  • montaż 6 urządzeń siłowni zewnętrznej umożliwiających wykonywanie jak największej liczby różnorodnych ćwiczeń, angażujących różne partie mięśni.