ZSE innowatorem branżowej przedsiębiorczości

01.06.2020 Kategoria: Edukacja

W dobie koronawirusa, kiedy cały proces nauczania prowadzony jest zdalnie, również praktyki zawodowe można realizować z wykorzystaniem wirtualnych przedsiębiorstw czy symulacji.

W związku z tym uczniowie klas III a i III b Technikum nr 1w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu już od 25 maja mogą korzystać z platformy edukacyjnej Symulacji Branżowych Revas. Podczas dwutygodniowych praktyk pod okiem trenerów, nauczycieli przedmiotów zawodowych: Beaty Szędzioł i Justyny Muszyńskiej, zarządzają online wirtualnymi przedsiębiorstwami w branży, w której się kształcą.

Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe, m.in. tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową. Ciekawa forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Zespół Szkół Ekonomicznych już od września 2019 roku korzysta z tego narzędzia, uatrakcyjniając lekcje przedsiębiorczości, marketingu w turystyce, działalności gospodarczej.

- Stale podnosimy jakość kształcenia i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące i praktyczne – komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje zdalne dyrektor szkoły Marta Mysona. - Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej – dodaje.

Cały proces ćwiczeń z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych jest realizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, przy wsparciu zespołu Revas. Nauczyciele podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy Revas zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również umiejętność prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych Revas otrzymały: Renata Ciężadło, Justyna Muszyńska, Beata Szędzioł, Aneta Soja-Zabek i Małgorzata Żmuda.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Zespół Szkół Ekonomicznych

ar