ZSB wyróżniony podczas I Mieleckiej Gali Wolontariatu

02.01.2023 Kategoria: Edukacja

Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu podczas I Mieleckiej Gali Wolontariatu otrzymali podziękowanie za swoją bezinteresowną pomoc, otwarte serce i wielkie zaangażowanie dla drugiego człowieka.

Uczniowie i nauczyciele wraz z dyrekcją od wielu lat czynnie włączają się w działalność w ramach wolontariatu. Otrzymane wyróżnienie zobowiązuje i jest doskonałą okazją do zaprezentowania działań podjętych na przestrzeni wielu już lat. W naszej szkole aktywnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją DKMS, która zajmuje się poszukiwaniem potencjalnych dawców szpiku kostnego lub komórek macierzystych. Nie zapominamy o ludziach samotnych, chorych i cierpiących ze Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Współpracujemy z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Pamiętamy o osobach starszych z naszego powiatu i przekazujemy potrzebne artykuły do codziennego życia.

Przyłączyliśmy się do rządowej akcji #RazemNaŚwięta, pamiętając o potrzebujących uczniach z naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy o naszych sąsiadach z Ukrainy dotkniętych wojną i zorganizowaliśmy cztery zbiórki. Kolejnym działaniem jest współpraca z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, której celem jest poprawa zdrowia ludzi żyjących w państwach globalnego Południa. Ponadto młodzież Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu od ponad dziesięciu lat współpracuje z Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, równocześnie wspierając jego podopiecznych. Ostatnio z pomocą udaliśmy się do Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Wesoły Balonik II” w Woli Pławskiej. Nasi uczniowie nie zapomnieli również o czworonogach z mieleckiego schroniska. Koordynatorkami akcji są Magdalena Tomecka, Magdalena Chmielowska-Cięciwa, Iwona Kopera i Bogumiła Starzyk.

Nie zwalniamy tempa, nie zatrzymujemy się w pomaganiu innym. Chcemy pomagać drugiemu człowiekowi, ponieważ mamy wielkie i otwarte serca.

tekst: ZSB w Mielcu
ar