Znamy laureatów konkursu „Essay Expert 2021”

14.04.2021 Kategoria: Edukacja

Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu rozstrzygnął II Powiatowy Konkurs na Esej w Języku Angielskim „Essay Expert 2021”.

Lingwistyczne zawody przeznaczone były dla  uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Powiatu Mieleckiego. Zadaniem uczestników było napisanie eseju na temat: „Jak pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie”.

Na konkurs wpłynęło 48 prac, wszystkie stały na wysokim poziomie, charakteryzowały się niebanalnym podejściem do tematu oraz bogactwem struktur leksykalno-gramatycznych.

Laureatami II edycji Powiatowego Konkursu na Esej w Języku Angielskim ‘Essay Expert 2021” zostali:

I miejsce -  Przemysław Feląg, uczeń Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich, opiekun: Monika Dereń
II miejsce ex aequo   – Kinga Makuch, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 13 w Mielcu, opiekun: Małgorzata Robak oraz Barbara Wilk, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu, opiekun: Agnieszka Lamot - Kulawiec
III miejsce –  Maria Wilk, uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach, opiekun: Karolina Wyka

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zainteresowanie konkursem.

Ze względu na sytuację epidemiczną, uroczysta gala wieńcząca II edycję konkursu w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu nie odbędzie się. Dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą na adresy szkół laureatów.

Warto przypomnieć, że konkurs „Essay Expert 2021” znajduje się w kuratoryjnym wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych w roku szkolnym 2020/2021, które mogą być wymienione na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej, dzięki czemu jego laureaci otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.

Pomysłodawcą i koordynatorem powiatowego konkursu jest Magdalena Surdej.