Zmiana na stanowisku komendanta mieleckiej policji

12.01.2022 Kategoria: Informacje

Od 11 stycznia br. obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu pełnił będzie podinsp. Tomasz Grazda. Jego poprzednik, podinsp. Jacek Juwa, został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Uroczyste wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu odbyło się we wtorek, 11 stycznia. W uroczystej zbiórce wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Wymiar sprawiedliwości reprezentowali: Prezes Sądu Rejonowego w Mielcu Ewa Król oraz Prokurator Rejonowy w Mielcu Marian Burczyk.

Zgodnie z rozkazem o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu przekazanym przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nowym szefem mieleckiej komendy został podinsp. Tomasz Grazda – związany ze służbą w Policji już od 20 lat.

Podinsp. Tomasz Grazda początkowo pełnił służbę w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, w 2005 r. trafił do Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W 2006 r. służbę kontynuował w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, gdzie był związany z pionem prewencji. Przez kilka lat zajmował się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Następnie od roku 2016 nadzorował służby prewencyjne. W dniu 1 lipca 2019 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Z wykształcenia jest pedagogiem. Komendant Grazda jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Resocjalizacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji zdobył tytuł magistra. W 2013 r. roku ukończył studia podyplomowe z zakresu przestępczości zorganizowanej i terroryzmu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a w roku 2018 ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Gratulacje, a także życzenia wszelkiej pomyślności w realizacji założonych celów przekazał na ręce nowego komendanta policji Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jednocześnie podziękował on ustępującemu z funkcji Komendanta KPP Mielec podinsp. Jackowi Juwie za wieloletnią służbę i zaangażowanie w wypełnianie obowiązków.

Od teraz podinsp. Jacek Juwa będzie pełnić obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadzorując pracę Wydziału Prewencji, Sztabu Policji, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Konwojowego, Wydziału Postępowań Administracyjnych, Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia: KPP Mielec