Zmarł doktor Jacek Gamrot

16.02.2021 Kategoria: Informacje

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego składamy szczere kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego w wieku 60 lat dra n. med. Jacka Gamrota.

Dr n. med. Jacek Gamrot był cenionym specjalistą Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, a także postacią szczególnie kojarzoną z rozwojem tej placówki. Jego zasługą było m.in. współtworzenie Oddziału Neurochirurgii.

- Na przełomie 2007 i 2008 roku dyrekcja mieleckiego szpitala, wówczas jeszcze powiatowego, zdecydowała się zrealizować pomysł powołania w Mielcu Oddziału Neurochirurgii. Jak wspominano, ta koncepcja wprawiła Konsultanta Krajowego ds. Neurochirurgii w zdumienie, bo w kontekście miasta powiatowego nikt wcześniej podobnej idei nie rozważał. Szpital pod względem wyposażenia, rozwoju i liczby specjalistów zrobił jednak wrażenie na doktorze Jacku Gamrocie – tak począkti oddziału wspominają dziś pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Idea zakończyła się powodzeniem. Pełnoprofilowy oddział, jaki powstał dzięki wysiłkowi całego personelu pod ówczesną ordynaturą Wacława Pokrywki, od razu mógł zajmować się nie tylko traumatologią, ale i szerokim zakresem zadań w obrębie neurochirurgii. - Były to historyczne dla naszego szpitala chwile, których wagę docenili pacjenci. Jako drugi odział po rzeszowskim w regionie, mógł przyjmować pacjentów z całego województwa. To oznaczało ogromny wzrost dostępności do leczenia neurochirurgicznego w tej części Polski – podkreśla w swoim komunikacie mielecki szpital.

Rodzinie, bliskim, współpracownikom śp. dr n. med. Jacka Gamrota, w imieniu władz samorządowych powiatu: Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka wraz z Zarządem Powiatu Mieleckiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego Marka Paprockiego wraz z Radą Powiatu Mieleckiego, przekazujemy słowa wsparcia i wyrazy głębokiego współczucia.