Zespół Szkół Budowlanych ma już 50 lat!

01.03.2024 Kategoria: Informacje

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej obchodził dziś jubileusz 50-lecia istnienia. Gratulacje i życzenia na tę wyjątkową okazję przekazały władze samorządowe Powiatu Mieleckiego.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Następnie uczestnicy jubileuszu przeszli do auli Zespołu Szkół Technicznych, w której odbyła się oficjalna część wydarzenia – bogata w refleksje związane z rozwojem placówki, liczne wspomnienia i podziękowania. Te odebrali z rąk dyrektora Stanisława Starzyka m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu stanowiący organ prowadzący dla szkoły, poprzedni dyrektorzy, emerytowani nauczyciele czy sponsorzy, którzy pomogli uświetnić dzisiejszą galę.

Również szkoła z okazji tak znamienitego jubileuszu otrzymała wiele życzeń od licznie przybyłych gości. Podziękowania za lata pracy na rzecz kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń młodzieży z powiatu mieleckiego złożyli na ręce dyrektora ZSB przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego reprezentowani na scenie przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, Wicestarostę Powiatu Mieleckiego Andrzeja Bryłę i Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego Marka Paprockiego.

- Wszystkim Państwu życzymy wszelkiej pomyślności i radości z tworzenia tej wyjątkowej, szkolnej społeczności. Niech szkoła nieustannie się rozwija, a sukcesy jej wychowanków przynoszą dumę i satysfakcję - podkreślił starosta mielecki Stanisław Lonczak.