Zawody klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych

01.10.2018 Kategoria: Edukacja

26 września 2018 roku młodzież z klas mundurowych uczestniczyła w zawodach z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w Maliniu. Zmagania konkursowe rozpoczęły się odśpiewaniem przez młodzież hymnu narodowego. Następnie odbyła się musztra i szkolenie przed zawodami. Uczniowie podzieleni na zespoły zaczęli zmagania konkursowe.

Nie liczył się wynik, a przede wszystkim wspólna integracja. Po zawodach uczniowie zapoznali się z wyposażeniem strażackiego wozu bojowego. Po czym udali się na potrawy z grilla do Domu Weselnego w Maliniu. Następnie uczestnicy wyjazdu zatańczyli wspólny układ taneczny. Dyrektor ZSB pogratulował uczniom wspaniałego przygotowania do zawodów. Pan dyrektor podkreślił, że do klas mundurowych w ZSB uczęszczają pasjonaci pożarnictwa, którzy z ogromnym zaangażowaniem działają w ochotniczych strażach pożarnych, z godnością noszą mundury i reprezentują Zespół Szkół Budowlanych.

Organizatorem zawodów był dyrektor ZSB Stanisław Starzyk przy pomocy nauczycielki Jadwigi Stali – Dudek przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maliniu. Ogromne podziękowania należą się Robertowi Ulrychowi, pracownikowi Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, który przeszkolił młodzież, panu Piotrowi Mączyńskiemu – Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej, a także członkom OSP –Malinie: Józefowi Stali i Jerzemu Wieczarzakowi. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Iwona Kopera i Magdalena Tomecka, a także Krzysztof Łapa. Katering uczniom zapewnił nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Tułacz.