Za nami wyjątkowy finał WOŚP

01.02.2021 Kategoria: Informacje

Po raz 29, z dużym sukcesem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Mielcu. Wydarzenie wsparł starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Przeszło 161 tys. złotych – to liczba podsumowująca niedzielę, 31 stycznia. Właśnie tyle cennego wsparcia dla Fundacji WOŚP udało się zebrać podczas tegorocznego finału w Mielcu. Dodatkowo, cały czas trwają aukcje w Internecie, które - jak już wiadomo - wiązać się będą z dodatkowym cennym wsparciem. – To fantastyczny wynik, który pokazuje naszą empatię, nasze zaangażowanie i solidarność, o których nie zapomnieliśmy nawet w tych trudnych czasach – podkreśla Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Rzeczywiście, 29. Finał WOŚP, ze względu na trwającą pandemię i towarzyszące jej obostrzenia, odbył się w zupełnie nowej formule. Bezpośrednie spotkania z mieszkańcami zastąpiła transmisja online prowadzona przez związanych z WOŚP od lat: Tomasza Łępę i Kevina Aistona. Moderowane przez nich studio, od godziny 12 do samego wieczora, raczyło widzów ciekawymi występami artystycznymi i rozmowami. Bohaterem jednego z wywiadów był Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

Transmisja, dzięki której mieszkańcy powiatu mieleckiego mogli przez cały dzień śledzić działania sztabu, została zrealizowana przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Mielcu, pod honorowym patronatem starosty.

Nie było to jednak jedyne wsparcie. Urząd uruchomił także wirtualną skarbonkę, do której datki przekazać mógł każdy mieszkaniec powiatu. Sam starosta zaś, na aukcję internetową, przekazał wyjątkową pamiątkę -  złotą monetę wydaną przez Mennicę Polską z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.