Za nami IV sesja Rady Powiatu Mieleckiego

24.01.2019 Kategoria: Samorząd

W środę, 23 stycznia, odbyły się kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego.

Sesję tradycyjnie otworzyło przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji rady oraz sprawozdanie starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu Mieleckiego i działalności Zarządu Powiatu Mieleckiego między sesjami.

Następnie radni pochylili się nad budżetem powiatu na rok 2019. Planowane dochody ustalono na 147 849 590 zł, a wydatki – na 62 660 418 złotych. (Więcej o tegorocznym budżecie przeczytacie więcej w osobnym artykule -> TUTAJ)

Podczas środowych obrad radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania przez Powiat Mielecki Gminie Radomyśl Wielki zadania w zakresie zimowego utrzymania określonych dróg powiatowych na terenie Gminy Radomyśl Wielki w 2019 roku oraz uchwałę zmieniającą Nr XVII/106/2016 Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej – Centrum Obsługi Jednostek Powiatu Mieleckiego (więcej -> TUTAJ).

Zatwierdzono do realizacji projekt pn. „Podkarpacka Akademia Motoryzacji - Innowacyjne Szkolnictwo Zawodowe” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także podjęto uchwałę w sprawie wyboru przedstawiciela Powiatu Mieleckiego na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. i desygnowania delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich.

Radni zatwierdzili plany pracy Komisji Rady Powiatu Mieleckiego na 2019 rok, a także pochylili się nad sprawozdaniami: z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Mielecki, z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2018 roku oraz z analizy oświadczeń majątkowych.

Obrady tradycyjnie zamknęły interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia radnych.

Relacja video z sesji dostępna jest TUTAJ.