Za nami 30. finał WOŚP w Mielcu

31.01.2022 Kategoria: Informacje

Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka w Mielcu odbyły się finały 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę, 29 stycznia, WOŚP zagrała w Galerii Navigator, a dzień później, w niedzielę, 30 stycznia, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Finałom towarzyszyły liczne występy artystyczne, pokazy i licytacje przedmiotów przekazanych Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przez darczyńców, w tym Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Przypominamy, że część licytacji wciąż trwa! Jeszcze do popołudnia zdobyć można grawerton z herbem Powiatu Mieleckiego – zachęcamy do podbijania ceny pod adresem: https://allegro.pl/oferta/grawerton-powiat-mielecki-11754878023.

W całym mieście datki do puszek WOŚP zbierało około 140 wolontariuszy.

W ramach finału swoje przedsięwzięcia zorganizowały także: Kawałek Podłogi-Szkoła Tańca -AKTYWNIE dla WOŚP w Kawałku Podłogi, instruktorzy fitness-Mini Maraton dance & fitness, a także Miejska Biblioteka Publiczna, SCK oraz MOSiR – organizatorzy biegu „Policz się z cukrzycą”.

W niedzielę wieczorem mielecki sztab WOŚP poinformował o zebraniu ponad 135 tys. złotych – to suma, na którą złożyły się datki do puszek, wpływy z licytacji oraz wsparcie wirtualnej e-skarbonki. Jednocześnie podkreślono, że nie jest to ostateczny bilans 30. finału. Ten poznamy w ciągu najbliższych kilku dni, po zakończeniu trwających licytacji.

Warto dodać, że w miniony weekend dla WOŚP grały także liczne sztaby gminne, które obecnie są w trakcie sumowania zebranych datków.

Zdjęcia: Sztab WOŚP Mielec