Za nami 13. edycja Mieleckiego Leśnego MiniRajdu Rowerowego

25.06.2024 Kategoria: Patronat

Niedziela, piękna słoneczna aura, kipiący zielenią las, pyszne jedzenie i możliwość spędzenia czasu na łonie natury… Tak właśnie powinien wyglądać początek wakacji. Wszystko to udało się zamknąć, w jednym wydarzeniu, organizatorom 13. edycji Mieleckiego Leśnego MiniRajdu Rowerowego.

W rajdzie organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Podkarpackiego i Nadleśnictwo Mielec wzięło udział blisko 200 osób! Dominowały rodziny z dziećmi, ale tego roku dopisali też dorośli.

Organizator przygotował cztery trasy zróżnicowane dystansem i stopniem trudności. Najliczniejszą grupę stanowili rowerzyści z trasy nr 4 „Leśny Savoir-vivre dla najmłodszych”-” – 87 osób. Na trasie nr 3 „Do Budki Paterackiej” – pojechało 40 rowerzystów, na trasie nr 2 „Do Mikołaja” – 41 osób, a na trasie nr 1 „100 km na 100-lecia Lasów Państwowych” pojechało 14 śmiałków.

W trakcie przejazdu przez lasy Nadleśnictwa Mielec leśnicy będący przewodnikami prezentowali tajniki gospodarki leśnej. Na mecie na miłośników dwóch kółek czekało stoisko serwujące przekąski z grilla. Każdy mógł nadrobić spalone kalorie i nawodnić organizm po nie lada wysiłku. Najmłodsi uczestnicy rajdu otrzymali gry planszowe ufundowane przez Starostę Powiatu Mieleckiego, który wraz z Prezydentem Miasta Mielca objął wydarzenie patronatem honorowym.

Nadleśnictwo Mielec udostępniło dla chętnych wystawę fotografii „Śladami leśnej kolejki”. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Leśna Nadleśnictwa Mielec wraz z ratownikami medycznymi.

Organizatorów wspierali: Stowarzyszenie Chodźmy na rower, Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec, Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec, koła zakładowe PTL i SITLiD przy Nadleśnictwie Mielec.