XLVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

14.02.2024 Kategoria: Informacje

W dniach 22-23 lutego 2024 roku w Mielcu odbędzie się XLVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Organizatorem Konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji.

W tym roku gospodarzami Olimpiady, po raz pierwszy w jej blisko pięćdziesięcioletniej historii, będą wspólnie mieleckie szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnicy zmagać się będą w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, teleinformatycznej i automatycznej.

Do Mielca przyjedzie 16 najlepszych uczniów w kraju, wyłonionych w każdej kategorii na II etapie, który odbył się 2 lutego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Następnie, 22 lutego uczestnicy konkursu przystąpią do części praktycznej zmagań, zaś drugiego dnia odbędzie się część finałowa.

Zarówno uroczyste otwarcie Olimpiady, jak i wręczenie nagród odbędzie się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Na laureatów i finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Mielecki oraz licznych sponsorów – mieleckie firmy, które dzięki staraniom dyrektorów od lat wspierają działalność szkół zawodowych z naszego powiatu. Oprócz tego zajęcie wysokiego miejsca gwarantuje wstęp na studia wyższe na większości uczelni technicznych w kraju, z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem oowee.agh.edu.pl oraz oowee.zstmielec.pl

Informacja: ZST Mielec