XIV edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny" za nami

23.10.2024 Kategoria: Informacje

23.10.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu miał miejsce drugi dzień zmagań uczniów podczas XIV edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”.

Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich Mielca i powiatu mieleckiego.

Jury w składzie: Jadwiga Klaus - animatorka i instruktorka kultury, Kalina Rokosz - skrzypaczka, współzałożycielka ogólnopolskiego serwisu internetowego "Muzyczna kurtyna", Edyta Pazdan – Skórska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej, wysłuchało 47 prezentacji konkursowych w dwóch kategoriach: recytacja ( 21 uczestników) i piosenka (26 uczestników).

Występom konkursowym przysłuchiwał się także Kazimierz Gacek – Starosta Powiatu Mieleckiego.

Laureatom konkursu nagrody wręczył Andrzej Bryła – Wicestarosta Starosta Powiatu Mieleckiego.

Na zakończenie laureaci wystąpili ponownie i kolejny raz zachwycili zgromadzoną publiczność.

Organizacja wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparta została dotacją z budżetu Powiatu Mieleckiego przyznawaną organizacjom pozarządowym na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2024 roku.

Dodatkowo Starosta Powiatu zdecydował się na przyznanie dodatkowych nagród dla uczestników konkursu.

WYNIKI KONKURSU:

Szkoły ponadpostawowe:

Kategoria Recytacja:

1. Szymon Weryński – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
  2. Ewa Majka - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
  3. Antoni Kosztyła – PTG Sokół 1893

Wyróżnienia:

- Katarzyna Misiewicz – V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu

- Mikołaj Jagódka – I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu

- Wiktor Wlezień - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Nagroda Starosty Powiatu Mieleckiego

Oliwier Gałas – Zespół Szkół im. Groszkowskiego w Mielcu

Nagroda Prezydenta Miasta Mielca:

Marcel Kowalczuk – Wolontariat V LO

Wiktor Miotła - I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu

Kategoria Piosenka:

1. Oliwia Zuzanna Perc - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
  2. Kornelia Sajek – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu

2. Kinga Skrzyniarz - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

3. Julia Podraza – PTG Sokół 1893

3. Przemysław Mol – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu

WYRÓŻNIENIA:

- Emilia Tabor - V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu

- Diana Hyjek – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej

- Karol Strzelczyk – ZS im. Groszkowskiego w Mielcu

- Oliwia Machnik - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

- Julia Olchawa - I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu

Nagroda Starosty Powiatu Mieleckiego

- Emilia Winiarz – PTG Sokół 1893

Nagroda Prezydenta Miasta Mielca:

- Zuzanna Żyła - Zespół Szkół Ekonomicznych

- Ewelina Dubiel – Zespół Szkół Ekonomicznych

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów artystycznych.

Katarzyna Hajduk