Wyruszyli w 380-kilometrową trasę

30.08.2023 Kategoria: Patronat

Stowarzyszenie „Trasy Rowerowe Mielec” zabiega o utworzenie rowerowego „Szlaku Puszczy Sandomierskiej”. Rowerzyści udokumentują trasę podczas pięciodniowej wyprawy, w którą wyruszyli dziś o poranku.

W trakcie rajdu cykliści wykonają dokumentację fotograficzną i filmową oraz opis miejsc, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na Szlaku Puszczy Sandomierskiej. Grupa odwiedzi m.in. pałace w Przecławiu, Tarnobrzegu i Baranowie Sandomierskim, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Park Historyczny w Bliźnie, Zespół Klasztorny w Leżajsku, Port Flisacki w Ulanowie, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, Muzeum COP-u w Stalowej Woli czy Muzeum Historii Fotografii w Mielcu. Rowerzyści przejadą łącznie około 380 kilometrów, przekraczając granice pięciu różnych powiatów i ośmiu nadleśnictw.

- To niezwykle cenna inicjatywa. Zgłębicie państwo wiedzę o najpiękniejszych i najcenniejszych turystycznie miejscach w naszym regionie, proponując tym samym nowe rozwiązania dla rozwoju turystyki rowerowej. Jednocześnie – co jest równie ważne – zadbacie o siebie, swoje zdrowie i kondycję – podkreślił na starcie rajdu Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Wicestarosta punktualnie o 8:00 wyruszył wraz z grupą rowerzystów w pierwszy etap rajdu, docierając do pierwszego z zaplanowanych przystanków, czyli rezerwatu przyrody „Bagna Przecławskie”.

Warto podkreślić, że wyprawa została objęta honorowymi patronatami Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka i Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, który wspólnie z Wiceprezydent Miasta Mielca Adrianą Miłoś również obecni byli na dzisiejszej odprawie zawodników przed startem.

Powrót uczestników z wyprawy zaplanowano na niedzielę, 3 września.

Trzymamy kciuki za wszelką pomyślność na trasie!

Taki jest Powiat Mielecki

Sesja Rady Powiatu Mieleckiego, godz. 13:00