Wirtualny Festiwal Niepodległa z CEO w Elektryku

18.12.2018 Kategoria: Edukacja

Dwa reprezentujące Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wzięły udział w projekcie „Młodzi w Akcji. Wiwat niepodległość!”. Wirtualny festiwal zorganizowało Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Pierwszy zespół pod nazwą “Dolina lotnicza”, składał się z uczniów klasy 2C: Karola Wypaska, Piotra Ofiara, Szymona Posłusznego, Huberta Kobylarza, Szymona Jezuita i Jakuba Głaza.

W drugim zespole “Galicjanki” były uczennice klasy 3A: Laura Michoń i Wiktoria Bartkowicz oraz uczennice z klasy 2D: Natalia Tylutka, Kinga Turosz, Wiktoria Sanecka i Dominika Pipała.

Organizatorzy przygotowali 6 zadań rozłożonych w czasie od 9.30 do 12.30. Po zalogowaniu do strony festiwalowej zespoły zamieszczały online przygotowane odpowiedzi. Wśród pytań były zadania dotyczące historii, a także patriotycznych utworów muzycznych, które były ważne dla trzech pokoleń. Były również zadania interaktywne gdzie zespoły musiały przygotować filmowy przekaz dla następnych pokoleń na zasadzie kapsuły czasu. Uczniowie przygotowywali również graficzne informacje o problemach “małych ojczyzn”. Wśród nagrodzonych zespołów znalazł się jeden z Elektryka. Udało się to zespołowi “Galicjanki”.

Opiekunem uczniów biorących udział w Fetiwalu była pani Marzanna Mazur – Witek.