Wielkanocne śniadanie w stacji pogotowia

07.04.2023 Kategoria: Informacje

Spotkanie wielkanocne w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego było okazją do złożenia sobie życzeń wiary w lepsze jutro i zdrowych, radosnych świąt.

- Przede wszystkim w gronie rodzinnym, ale to, że spędzamy ze sobą tak dużo czasu, często pełnego wyzwań i trudów, bardzo zbliża. Część z Was w Święta będzie razem dyżurować w tej naszej pogotowiarskiej rodzinie, którą przecież stanowimy - podkreślił dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.

Razem z pracownikami mieleckiego pogotowia świętowali ks. Marian Hyjek, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu Ryszard Krawiec.

- Pogotowie Ratunkowe daje pacjentom i ich rodzinom wiarę w dobrą przyszłość. Jesteście dla chorych wsparciem niczym Szymon Cyrenejczyk, który pomógł Jezusowi nieść krzyż. Byłby to też idealny patron ratowników - powiedział ks. Marian Hyjek.

Rolę nadziei w życiu tak chorych, jak i ciężko pracujących zespołów ratownictwa, podkreślił również dyrektor Grzegorz Gałuszka oraz starosta Stanisław Lonczak. - My chrześcijanie ją mamy, to nasza siła w często niełatwych czasach, a ostatnio takich było niemało - dodał starosta.

Wicestarosta Andrzej Bryła, podobnie jak pozostali goście, docenił przyjazny klimat w mieleckiej stacji. Świadczy o nim chociażby fakt, że tego rodzaju świąteczne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników, którzy licznie zaszczycają je swoją obecnością, przyjeżdżają również z podstacji. - Widać, że musi tu być ciepła, przyjacielska atmosfera, skoro pracownicy chcą spędzać ze sobą czas także w takich okolicznościach, nie tylko w karetce, podczas czuwania czy za biurkami. To właśnie scala tę swego rodzaju rodzinę - powiedział wicestarosta.

Ks. Marian Hyjek pobłogosławił pokarmy, które pracownicy pogotowia wraz z gośćmi jedli na symbolicznym śniadaniu wielkanocnym

Informacja i zdjęcia: PSPR w Mielcu