Warsztaty Olimpijskie w Mielcu

28.09.2021 Kategoria: Patronat

Pod honorowym patronatem starosty Stanisława Lonczaka w Mielcu zorganizowane zostaną warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w konkursach z matematyki.

- Mielec jak dotąd nie był uważany za ośrodek olimpijski. Liczymy, że uda nam się dotrzeć do szerokiego grona uczniów, zachęcić ich do udziału w konkursach matematycznych i przyłożyć do osiąganych przez nich sukcesów – deklarują organizatorzy wydarzenia, II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

Warsztaty olimpijskie zaplanowano na 1 i 2 października w Inkubatorze Nowych Technologii przy ul. Wojska Polskiego 9 w Mielcu. W piątek otworzy je wykład Pawła Dobrowolskiego, nauczyciela I LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Kolejne dwa wykłady zaplanowano na sobotę. Pierwszy, pod nazwą „Potęga punktu względem okręgu”, poprowadzi Maja Kokot. Kolejny poświęcony będzie „Zasadzie Szufladkowej Dirichleta”. Prelekcję wygłoszą uczniowie II LO: Daniel Pazdro, Tomasz Martyński i Wojciech Wójcik.
Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.