Warsztaty dla kobiet i spotkanie przedsiębiorców

20.02.2024 Kategoria: Patronat

W piątek i sobotę w Mielcu w Mielcu odbyły się dwa wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie Kobiety w Centrum: spotkanie dla przedsiębiorców i przedsiębiorczyń oraz warsztaty dla kobiet.

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum wspólnie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają do udziału w cyklu spotkań w mających na celu podjęcie dyskusji o potrzebie zrównania płac kobiet i mężczyzn. Spotkania te organizowane są w całej Polsce, a ostatnio (19-20 lutego) odbyły się w Mielcu, w hali sportowej MOSiR.

Podczas piątkowego spotkania przedsiębiorców uczestnicy zapoznali się z korzyściami wynikającymi dla biznesu z premiowania w taki sam sposób pracy obu płci, jak również kwestiami związanymi z zmianami prawodawstwa w tej sprawie.

Na sobotę zaplanowano z kolei warsztaty „Jesteś tyle samo warta” skierowane do wszystkich zainteresowanych kobiet z naszego województwa. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się te związane z równością, równouprawnieniem czy budowaniem poczucia pewności siebie w miejscu pracy.

Wydarzenia objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.