VIII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

12.10.2021 Kategoria: Patronat

Starosta mielecki Stanisław Lonczak objął honorowym patronatem ósmą edycję leśnych zawodów na orientację w terenie. Wydarzenie odbędzie się 24 października.

Start i meta VIII Mieleckiego Zielonego Punktu Kontrolnego zlokalizowane będą na parkingu „Lesiówka”, przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Uczestnicy będą mogli wybrać dla siebie trasę o określonym poziomie trudności: rodzinną, sportową albo rowerową.

Każdy uczestnik na starcie otrzyma mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas VIII MZPK. Jego zadaniem będzie odczytanie mapy, zorientowanie się w terenie, zaplanowanie optymalnej dla siebie trasy i wyruszenie na poszukiwanie punktów.

Impreza, corocznie organizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego, nastawiona jest przede wszystkim na popularyzację turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie sprzyja również promocji walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, a także integracji społeczeństwa – przy jednoczesnym uwrażliwianiu go na problemy związane z ochroną środowiska.

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy na adres wskazany przez organizatora. Szczegółowe informacje: https://mielec.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/x9eK/content/viii-mielecki-zielony-punkt-kontrolny-juz-24-pazdziernika-2021-r-
Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy będą przyjmowane do 22.10.2019 r. do godziny 12:00.