VI Zjazd sprawozdawczo - wyborczy PSZS

23.09.2021 Kategoria: Informacje

W czwartek, 16 września, w auli ZST w Mielcu obradowali delegaci na VI Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Mielcu.

Obrady otworzył, przywitał gości i delegatów Przewodniczący Zarządu Marek Kamiński.

W zjeździe uczestniczyli goście:
2. Zbigniew Tymuła - Były Starosta Powiatu Mieleckiego
3. Grzegorz Tychanowicz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Dyr. SP nr 6 w Mielcu
4. Jacek Bigus - Wiceprzewodniczący Podkarpackiego Woj. SZS w Rzeszowie
5. Adam Jastrząb - Przew. Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu , Dyr. SP nr 3 w Mielcu
6. Mirosław Kapinos - Urząd Miasta – Wydział Edukacji

Po części oficjalnej wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

Dyrektorzy szkół odebrali nagrody za Powiatowe Współzawodnictwo Szkół Podstawowych za rok szkolny 2020/21:
SP w Maliniu - I miejsce
SP Radomyślu Wielkim - II miejsce
SP nr 3 w Mielcu - III miejsce

Okolicznościowe statuetki, dyplomy wraz z nagrodami na zakup sprzętu sportowego przekazał Przewodniczący Marek Kamiński.
Jacek Bigus wręczył podziękowania za wspieranie Szkolnego Związku Sportowego Zbigniewowi Tymule i Markowi Kamińskiemu.

Przewodniczący Marek Kamiński przekazał podziękowania za współpracę:
Bogusławie Czarny - Dyrektorowi SP nr 11 w Mielcu, Małgorzacie Jastrząb - Dyrektorowi SP w Woli Mieleckiej, Lidii Rakoczy - Dyrektorowi SP w Maliniu, Annie Uzar - Dyrektorowi SP w Padwi Narodowej, Stanisławowi Taborowi - Dyrektorowi SP w Radonyślu Wielkim. Kilkunastu bardzo zaangażowanych w działalność SZS nauczycieli otrzymało okolicznościowe statuetki Powiatowego SZS w Mielcu.

W kolejnych punktach Przewodniczący Marek Kamiński złożył sprawozdanie z kadencji w latach 2016-21. Sprawozdanie złożyła Powiatowa Komisja Rewizyjna , która zawnioskowała o przyznanie ustępującemu Zarządowi absolutorium. Po krótkiej dyskusji Zjazd udzielił Zarządowi absolutorium.

Następnie odbyły się wybory. Został wybrany Zarząd w składzie:
Grzegorz Tychanowicz - Przewodniczący
Grzegorz Kardyś - Wiceprzewodniczący, Powiatowy Organizator Licealiady Adam Miraś- Wiceprzewodniczący, Powiatowy Organizator Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Elżbieta Lodarska - sekretarz
Józef Basztura, Jacek Moskalczyk, Tomasz Torba – członkowie

Powiatowa Komisja Rewizyjna:
Tomasz Półbrat - Przewodniczący
Małgorzata Kamuda - sekretarz
Ireneusz Szumełda - członek

Delegatami na Zjazd Wojewódzki zostali: Grzegorz Kardyś i Adam Miraś.

Na zakończanie obrad głos zabrał Przewodniczący Grzegorz Tychanowicz, podziękował za wybór, delegatom i gościom za przybycie na zjazd i zakończył obrady.

Informacja nadesłana: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu