V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym

12.09.2024 Kategoria: Informacje

Już 10 października 2024 roku pierwszy szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.

To V edycja wydarzenia adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Celem konkursu, analogicznie jak w przypadku poprzednich edycji, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pierwszy etap odbywa się w szkole ucznia, w miejscu wyznaczonym przez dyrektora placówki, 10 października 2024 r. o godzinie 12.00. Uczestnicy wypełniają wówczas test z wiedzy.

Etap drugi polega na napisaniu pracy na jeden z tematów wymienionych w regulaminie. Najlepsze prace przejdą do etapu ogólnopolskiego. Laureatem Nagrody im. Kazimierza Wojciecha Czaplickiego zostanie autor, który złożył najlepszą pracę na etapie wojewódzkim konkursu oraz uzyska największą liczbę punktów w trakcie ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Niezbędne formularze oraz szczegółowy regulamin umieszczono na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl w zakładce Aktualności pod adresem:

oraz na stronie internetowej Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Tarnobrzegu https://tarnobrzeg.kbw.gov.pl/.

Zgodnie z § 2 ust. 4 i 8 Regulaminu Konkursu zgłoszenia Uczestników do Konkursu z terenu działania Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Tarnobrzegu (powiaty: kolbuszowski, mielecki, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski; miasto na prawach powiatu: Tarnobrzeg) należy przesyłać w terminie do dnia 16 września 2024 r. e-mail skany na adres: tarnobrzeg@kbw.gov.pl a następnie oryginały stosownych oświadczeń należy przesłać w terminie do dnia 30 września 2024 r. na adres Delegatury: 39-400 Tarnobrzeg, ul. 1 Maja 4a/206, numer telefonu: 15 814 28 57

Informacja nadesłana