USG dla mieleckiego szpitala

22.08.2019 Kategoria: Informacje

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zadeklarował wsparcie finansowe dla mieleckiego szpitala. Dzięki Funduszowi Sprawiedliwości, którego dysponentem jest MS, możliwy będzie zakup nowoczesnego ultrasonografu dla mieleckiej lecznicy.

Fundusz Sprawiedliwości - jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem. Jedną z form wsparcia Funduszu jest szeroko rozumiana rehabilitacja pokrzywdzonych, w ramach której możliwy jest także zakup sprzętu medycznego.

Wiceminister M. Warechoł przebywał w Mielcu na zaproszenie Konwentu Wójtów Powiatu Mieleckiego. Jednym z punktów obrad Konwentu było zapoznanie wiceministra z problemami mieleckiej lecznicy w kontekście udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach.

Podczas spotkania wiceministra ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem oraz dyrektorem mieleckiej lecznicy Józefem  Więcławem  ustalono, że najbardziej pilnym zakupem powinien być nowy ultrasonograf, sprzęt szczególnie ważny dla trafnego diagnozowania ofiar wypadków.
Kiedy nowoczesny sprzęt wartości blisko 300 tysięcy dotrze do Mielca, jeszcze nie wiadomo. Obecnie trwa procedura aplikacyjna.