Uroczyste obchody Dnia Sołtysa w Padwi Narodowej

13.02.2024 Kategoria: Informacje

Tradycyjne spotkanie samorządowe w okazji Dnia Sołtysa odbyło się w minioną sobotę, 10 lutego, w Gminie Padew Narodowa.

Zaszczytny tytuł „Sołtysa Roku” zdobył Marian Uzar, sołtys Zachwiejowa. Podziękowania i gratulacje na jego ręce, w imieniu Starosty Powiatu Mielekciego Stanisława Lonczaka, złożył Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz. Najlepszy sołtys roku 2023 otrzymał od władz samorządowych Powiatu Mieleckiego okolicznościowy grawerton oraz list gratulacyjny. „Przyznanie Panu tego zaszczytnego tytułu stanowi wyraz uznania dla całokształtu Pańskiej pracy oraz zaangażowania w sprawy wspólnoty lokalnej. To dowód na to, że swoje odpowiedzialne obowiązki wobec społeczeństwa wykonuje Pan wzorowo, skutecznie działając na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz umiejętnie integrując mieszkańców Zachwiejowa wokół spraw ważnych dla wspólnoty sołeckiej” – czytamy w liście starosty do nagrodzonego.

Spotkanie stało się również okolicznością do podsumowania kończącej się kadencji samorządowej 2019-2024. Za zaangażowaną współpracę, która przełożyła się na m.in. na realizację wielu istotnych dla mieszkańców inwestycji, Andrzej Chrabąszcz podziękował Wójtowi Gminy Padew Narodowa Robertowi Plucie oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Padew Narodowa Januszowi Bikowi.