Uczyli się, jak być dobrymi menedżerami

19.11.2018 Kategoria: Edukacja

15 listopada już po raz siedemnasty Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu był organizatorem zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Bieżąca, czwarta edycja tego konkursu jest kontynuacją poprzedniej formuły zawodów, funkcjonujących przez dwadzieścia lat jako turnieje. Głównym organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy i odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. W eliminacjach szkolnych udział wzięło ponad 2300 uczniów z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych wytypowano 405 uczniów z 90 szkół.

W zawodach okręgowych przeprowadzonych w Zespole Szkół Ekonomicznych uczestniczyło 23 uczniów z sześciu szkół z terenu województw podkarpackiego i świętokrzyskiego: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie, Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Gospodarzy reprezentowały uczennice Technikum nr 1, które w eliminacjach szkolnych uzyskały najwyższą liczbę punktów: Klaudia Dykas z IV a, Martyna Maziarz z IV b oraz Weronika Kilian z IV a.

Głównym celem olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej młodzieży kształcącej się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik administracji, technik księgarstwa i technik organizacji reklamy. Program olimpiady obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu tematu wiodącego, którym w tym roku jest „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”, oraz problematyki ogólnoekonomicznej.

Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 13-14 grudnia w Bydgoszczy.