Uczniowie z ZSB pobiegli dla „Wyklętych”

04.03.2020 Kategoria: Edukacja

1 marca 2020 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa liczyła 1963 metry. Długość biegu miała na celu upamiętnienie śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka PS. Lelek. Punktualnie o godzinie 11.30 na starcie zjawiło się 170 uczestników. Mielecką „budowlankę” reprezentowała drużyna w składzie: Rafał Janeczek (zwycięzca biegu), Daria Mucha, Katarzyna Wenc, Wojciech Machnik, Zofia Zalińska, Gabriel Rzepka ora nauczycielka Jadwiga Stala –Dudek.

Na mecie, która wyjątkowo w tym roku była na Górce Cyranowskiej, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Gratulacje drużynie ZSB złożył pan dyrektor Stanisław Starzyk, który rokrocznie uczestniczy w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspiera swoją młodzież startującą w biegu.

Inf: Jadwiga Stala - Dudek, ZSB w Mielcu