Uczniowie „Elektryka” wygrali w konkursie „Postaw na słońce”

27.04.2020 Kategoria: Edukacja

Uczniowie "Elektryka" tworzący grupę projektową „Elektro-Helios” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na słońce”, który organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Za pierwszym razem, w piątej edycji konkursu, znaleźli się wśród wyróżnionych. W tegorocznej szóstej edycji zdobyli I miejsce i przyznano im nagrodę główną.

W skład grupy projektowej weszli uczniowie klasy 3C (technik mechatronik): Kamil Kufel, Szymon Jezuit, Piotr Ofiara, Hubert Kobylarz, Kamil Leśniak, Szymon Posłuszny, Robert Rybak, Tomasz Kubisztal, Szymon Kierepka i Karol Wypasek. Opiekunem grupy była pani Marzanna Mazur – Witek.

Celem konkursu badawczego „Postaw na słońce” jest rozpowszechnianie wiedzy o mikroinstalacjach fotowoltaicznych, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie i na własny użytek. Tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej wiążą się ze spalaniem paliw kopalnych (głównie węgla), a co za tym idzie prowadzą do powstawania smogu. Wytwarzanie energii elektrycznej w mikroinstalacjach fotowoltaicznych przyczynia się do poprawy stanu środowiska.

Oprócz nagród rzeczowych, uczniowie w dniu 22 kwietnia 2020 r. mieli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Ministerstwo Klimatu, pod patronatem honorowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła im udział w tym wydarzeniu.

Publikowane zdjęcie uczniów ma charakter archiwalny i pochodzi z ubiegłorocznej edycji konkursu.

Informacja i zdjęcia: ZS Groszkowskiego