Trzy miliony dofinansowania

17.12.2020 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki złożył trzy wnioski o uzyskanie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL):

1. „Kompleksowa modernizacja infrastruktury energetycznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu”,
  2. „Kompleksowa przebudowa Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu”,
  3. „Budowa nowej hali sportowo-widowiskowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu”,

Do dofinansowania został wybrany tylko jeden projekt dot. kompleksowej modernizacji infrastruktury energetycznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Powiat Mielecki wnioskował w tym projekcie o dofinansowanie w kwocie 17 660 000,00 zł (95% inwestycji). Przydzielone dofinansowanie wyniosło 3 000 000,00 zł (16 % wartości inwestycji).

W ramach inwestycji planowane jest:

Kompleksowe przystosowanie obiektów Szpitala do obowiązujących standardów energetycznych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – zwiększenie efektywności energetycznej kompleksu budynków (segment: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, W, P, O) – poprzez modernizację i regulację sieci c.w.u., c.o. we wszystkich budynkach, wymianę kotłów, systemu energooszczędnego oświetlenia LED, wykorzystanie OZE (fotowoltaika, solary). Termomodernizacja budynków (A, B, C, D, E, F, G, H, I , J, O, P, W) oraz modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i klimatyzacji na bloku operacyjnym, centralnej steryzlizacji i w kuchni.

Wdrożenie kompleksowych rozwiązań technicznych oraz technologicznych ma na celu znaczne obniżenie kosztów eksploatacji poprzez wprowadzenie rozwiązań oszczędzających energię cieplną i elektryczną.

ar