Trzech uczniów z ZSB laureatami etapu okręgowego turnieju

04.02.2019 Kategoria: Edukacja

12 stycznia 2019 roku w Lublinie odbył się etap okręgowy XLVIII edycji prestiżowego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” kierowanego do uczniów branżowych szkół I stopnia. Nie mogło wśród najlepszych zabraknąć reprezentantów z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Uczestnicy turnieju w czasie zmagań konkursowych musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zawodów w jakich się kształcą. Uczniowie mieleckiej „budowlanki” wykazali się ogromną wiedzą a także umiejętnościami praktycznym. Aż trzech uczestników etapu okręgowego będzie walczyć o czołowe miejsca w kraju na etapie centralnym turnieju, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-15 lutego 2019 roku. Najlepsi konkursowicze to: Dawid Chwałek i Marek Grzech w zawodzie instalator urządzeń sanitarnych.

Opiekunką merytoryczną uczniów jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek. Trzeci najlepszy uczeń to Mateusz Sambor w zawodzie malarz – tapeciarz przygotowywany pod kierunkiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Elżbiety Błąk. Należy podkreślić, iż mielecka ZSB niejednokrotnie zdobywała czołowe miejsca w turnieju. Dwa razy z rzędu będąc ogłoszoną najlepszą szkołą kształcącą w branży budowlanej.