Trwają prace w obrębie al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości

10.07.2018 Kategoria: Inwestycje

Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego inwestują w centrum Mielca. Od przeszło dwóch miesięcy przy al. Kwiatkowskiego trwa remont ważnego ciągu komunikacyjnego łączącego centrum miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Prace obejmują przebudowę nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi w obrębie al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości. Przy obydwu alejach wykonane zostanie też nowe oznakowanie, a także odbędzie się przebudowa zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowa skrzyżowania – polegająca na wprowadzeniu azyli dla pieszych.

Prace obecnie przeniosły się w pobliże centrum miasta tj. w okolice Galerii Aura i Górki Cyranowskiej. Lewa strona drogi (patrząc od centrum w kierunku strefy) została wyłączona z ruchu. Dwupasmowa, prawa strona tej drogi służy obecnie poruszaniu się w obydwu kierunkach (tj. od centrum do strefy i od strefy do centrum).

- W związku z nowymi utrudnieniami, kolejny raz zwracamy się do kierowców z prośbą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania – apeluje Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Remont al. Kwiatkowskiego, zgodnie z zapisami umownymi, powinien zakończyć się do 30 września br. Inwestycja warta jest 4 368 693,69 zł i została dofinansowana kwotą przeszło 2,3 miliona złotych Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019. Jej realizacją zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu.

Warto podkreślić, że to już kolejny remont dróg w centrum miasta podjęty przez władze samorządowe Powiatu Mieleckiego, we współpracy z magistratem. - W 2017 roku odbył się remont fragmentu al. Kwiatkowskiego oraz fragmentu ul. Wojska Polskiego, obejmujący również przebudowę ronda na mieleckiej strefie. Zadania kosztowały łącznie prawie 6 milionów złotych, a wartość pozyskanych na ten cel środków zewnętrznych sięgnęła blisko 3 milionów złotych. Jeszcze wcześniej, bo w roku 2015, w podobny sposób wykonana została przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową warta przeszło 800 tys. złotych. W niebezpiecznym, słynącym z kolizji miejscu pojawiło się rondo poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi starosta Zbigniew Tymuła.