Trwają prace przy nowym moście

08.12.2022 Kategoria: Inwestycje

W Zarówniu w gminie Padew Narodowa realizowana jest przebudowa mostu na potoku Rów w ciągu drogi powiatowej Padew Narodowa – Zarównie – Piechoty – Babule.

W dniu 29 listopada br. Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Działowskim, Wójtem Gminy Padew Narodowa Robertem Plutą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Padew Narodowa Januszem Bikiem i Przewodniczącym Komisji Rolnictwa Rady Gminy Padew Narodowa Marianem Rupiem – obejrzeli prace budowlane na trwającej przebudowie nowego mostu wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Zarówniu.

dscn6712.jpg

Monitorowana przez przedstawicieli samorzorządu powiatowego i gminnego inwestycja obejmuje wykonanie tymczasowego objazdu wraz z mostem tymczasowym o ruchu wahadłowym, rozbiórkę istniejącego mostu, wykonanie nowego 1-przęsłowego mostu o monolitycznej konstrukcji żelbetowej o następujących parametrach : długość całkowita mostu – 19,49 m, szerokość całkowita – 11,76 m, szerokość jezdni - 6,50 m, szerokość chodników dla pieszych – 22 m, nośność - 40 ton, przebudowę drogi na odcinku o długości 317 m, umocnienie koryta potoku w sąsiedztwie projektowanego mostu na odcinku o długości 30 m.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. ze Stalowej Woli. Wartość inwestycji to blisko 4 mln zł.

ar