Trwa remont dróg i chodników w Podleszanach

03.06.2024 Kategoria: Informacje

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu realizuje obecnie przebudowę dróg powiatowych nr 1 152R i 1 169 R w Podleszanach.

Prace prowadzone w obszarze drogi nr 1 152R są częścią większej inwestycji, obejmującej swoim zasięgiem nie tylko gminę Mielec, także gminy: Przecław, Borowa i Czermin. Warte ponad 7,1 mln złotych zadanie realizuje PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika.

Zakres robót obejmuje remont nawierzchni asfaltowej, chodników i mostu, a także wykonanie poboczy.

- W ramach trwającego zadania zrealizowaliśmy już remont ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Borowej i Czerminie i, częściowo, remont drogi w Przecławiu. Najintensywniejsze prace prowadzone są obecnie w Podleszanach. Obejmują one odcinek drogi o łącznej długości ponad 2,2 kilometrainformuje Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Planowo, całość zadania ma zostać zrealizowana do 5.09.2024

Warto podkreślić, że równocześnie do prac realizowanych przy drodze 1 152R, w Podleszanach utrudnienia napotkać można także w obrębie powiatowej 1 169R, gdzie trwa inwestycja związana z wymianą nawierzchni asfaltowej i budową chodnika. W ramach tego zadania, docelowo, przebudowie poddane zostaną trzy odcinki drogi: 700-metrowy w Podleszanach, 1,2-kilometrowy w Dąbrówce Wisłockiej i 2-5-kilometrowy w Rudzie.

Również i te prace postępują zgodnie z harmonogramem. Ich zakończenie planowane jest na 12.09.2024

Wykonawca Konsorcjum firm:
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas Piaseczno 44, 27-670 Łoniów – Lider
Firma Handlowo-Usługowa „INWEST-BRUK” Spółka Cywilna Agata i Jarosław Boroński Otałęż 192, 39-306 Górki – Partner

Tekst: ms