Trwa konferencja poświęcona finansom samorządów terytorialnych

14.06.2018 Kategoria: Samorząd

„Skuteczność działania a problem zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego” – to tytuł konferencji naukowej współorganizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie.

Ogólnopolska konferencja organizowana przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie jest już trzecią konferencją poświęconą problematyce finansów jednostek samorządu terytorialnego. Konferencja stwarza możliwość wymiany poglądów i doświadczeń między środowiskiem nauki i przedstawicielami samorządu terytorialnego w zakresie poprawy zarządzania finansami w sektorze samorządowym.

Tematyka konferencji wychodzi naprzeciw aktualnym problemom i wyzwaniom stojącym przed jednostkami samorządu terytorialnego (JST), w aspekcie podnoszenia skuteczności i efektywności działania JST w sferze realizacji ich zadań publicznych.

Powiat Mielecki reprezentują na konferencji: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Skarbnik Powiatu Mieleckiego Irena Turek.