Trwa kompleksowy remont Przychodni Nr 4

18.03.2019 Kategoria: Inwestycje

Mielecka „czwórka” już niebawem stanie się bardziej komfortowa dla swoich pacjentów. W przychodni trwa realizowana przez Powiat Mielecki termomodernizacja i przebudowa o wartości blisko 4,5 miliona złotych.

W przychodni są realizowane dwa zadania: warta 2 249 320 zł termomodernizacja (dofinansowana kwotą 1 220 925,52 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020) oraz przebudowa o wartości 2 167 512 zł, realizowana ze środków własnych powiatu.

Szeroki wachlarz prac sprawi, że przychodnia zmieni się zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Już około czerwca pacjenci będą mogli zobaczyć odnowioną elewację przychodni, naprawione pokrycie dachowe i wyremontowane schody. Prace obejmą też: budowę bądź wymianę szeregu instalacji: elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji; wykonanie nowych okładzin ściennych i podłogowych; wymianę drzwi i okien czy przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Przebudowany zostanie również parter przychodni, w obrębie którego, po remoncie, swoje siedziby znajdą przychodnie specjalistyczne.

Remont też w "piątce"!

Przypominamy, że władze samorzadowe Powaitu Mieleckiego w dniu 13 marca podpisały umowę na remont kolejnej przychodni - mieleckiej "piątki". Prace tym obiekcie, warte przeszło 3,8 miliona zlotych, mają rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku dni i potrwać maksymalnie do 13 listopada br. Wykonawca zrealizuje m.in. remont ścian i sufitów, wymianę drzwi wewnętrznych i balustrad na klatkach schodowych, wykonanie podsadzek, uzupełnienie tynków wewnętrznych oraz przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Dokumentacja przetargowa przewiduje także szereg zmian w obrębie instalacji. W przychodni ma powstać instalacja fotowoltaiczna (minielektrownia), instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej i instalacja klimatyzacji. Zadaniem wykonawcy będzie też wymiana instalacji elektrycznej wraz z wymianą opraw oświetleniowych oraz przebudowa instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników. Całości prac towarzyszyć będzie termomodernizacja obiektu.

Więcej o pracach w Przychodni Nr 5 przeczytacie TUTAJ