Tradycyjny jarmark wielkanocny już 17 marca

04.03.2024 Kategoria: Patronat

W niedzielę, 17 marca, w Borowej odbędzie się Powiatowy Jarmark Wielkanocny organizowany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej, w godzinach od 15:00 do 18:00.

Udział w wydarzeniu zapowiedziały liczne stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, które będą dzielić się z przybyłymi gośćmi przysmakami polskiej, świątecznej kuchni. By tradycji stało się za dość, podczas jarmarku rozstrzygnięty zostanie wielkanocny konkurs kulinarny- „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - WIELKANOCNE SMAKI POWIATU MIELECKIEGO”. O zaszczytny tytuł „najlepszego z najlepszych” powalczą w tym roku wielkanocne mazurki.

Jak co roku, organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji artystycznych. Na scenie zaprezentują się m.in. Zespół Śpiewaczy „Znad Wisły”, Kapela Gaval’ere ze Słowacji oraz instrumentaliści i wokaliści z GOK Borowa.

Organizatorami Jarmarku są: Wójt Gminy Borowa i Gminny Ośrodek Kultury w Borowej.

Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.