To już jedenaste spotkanie z nauką i techniką!

13.09.2021 Kategoria: Patronat

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, CKPiDN w Mielcu oraz Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Nauki i Techniki.

Wydarzenie odbędzie się w nowej formule dostosowanej do obowiązujących obostrzeń. - Przede wszystkim odchodzimy od formuły gromadzenia w jednym czasie i w jednym miejscu wielu wydarzeń ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego. Tym samym w okresie od 18 do 24 września 2021 roku zapraszamy szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorstwa do zgłaszania i realizowania własnych inicjatyw edukacyjnych, dla których wspólnym wyróżnikiem będzie obcowanie z nauką, która dostarcza wspaniałych emocji i daje poczucie radości z lepszego zrozumienia otaczającego nas świata. Inspiruje także do realizacji marzeń wedle zasady zapisanej w haśle Festiwalu, które brzmi: „Per aspera ad astra” czyli „Przez trudy do gwiazd” – przekazują organizatorzy.

W tym roku główne przesłania Festiwalu koncentrują się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Pierwszy dzień Festiwalu zostanie wpisany w obchody 75. rocznicy powstania Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich, które zaplanowano na 18 września.

Partnerem Festiwalu Nauki i Techniki jest Samorząd Województwa Podkarpackiego. W organizację włącza się również Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu oraz mieleccy przedsiębiorcy, zapraszając uczniów pod opieką nauczycieli do odwiedzania mieleckich zakładów pracy znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. To bardzo cenna inicjatywa, która na pewno może pomóc uczniom w wyborze ich dalszej ścieżki rozwoju naukowego.

images.jpg

Ale jest jeszcze jedno ważne wydarzenie. - Będziemy gościć olimpijczyków z Tokio: mielczan Katarzynę Ździebło i Rafała Augustyna oraz złotego medalistę w chodzie na 50 km Dawida Tomalę. Ile w sporcie jest marzeń, ile ciężkiej pracy, ile wyrzeczeń, a ile rozwiązań technologicznych? O tym porozmawiamy z wybitnymi sportowcami - deklarują organizatorzy.

W ramach 11. Edycji festiwalu zaplanowano wydarzenia dedykowane dla:
• przedsiębiorstw, szkół zawodowych oraz centrów kształcenia zawodowego z powiatu mieleckiego oraz z województwa podkarpackiego
• uczniów Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo
• nauczycieli z przedszkoli oraz szkół z miasta i powiatu mieleckiego

Szczegóły: http://festiwal11.ckp.edu.pl/