Szkoła Ratownictwa Medycznego w Mielcu zostanie doposażona!

22.10.2021 Kategoria: Informacje

Zarząd Powiatu Mieleckiego przekazał Szkole Ratownictwa Medycznego działającej przy mieleckim pogotowiu dotację celową wysokości 100 tys. złotych.

Uchwałę dotyczącą wsparcia dla szkoły ratownictwa podjęto 12 października br. Zgodnie z jej zapisami, środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu szkoleniowego.

- Ciągły rozwój Szkoły Ratownictwa Medycznego w Mielcu jest dla nas, jako Zarządu Powiatu, niezwykle istotny. Szkoła stanowi ważny element funkcjonowania pogotowia, pozwalający na ciągłe poszerzanie wiedzy i podnoszenie kompetencji nie tylko naszych ratowników, ale także służb pokrewnych. Jej działalność jest ważna również z punktu widzenia mieszkańców zainteresowanych zagadnieniami związanymi z pierwszą pomocą – podkreśla Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

Podstawową misją szkoły ratownictwa jest doskonalenie kadry mieleckiego pogotowia oraz ratowników innych profesji (niemedycznych). Na co dzień ratownicy wkładają jednak dużo wysiłku w to, by zagadnienia związane z pierwszą pomocą przybliżać także zainteresowanym mieszkańcom powiatu mieleckiego, m.in. poprzez organizację kursów pierwszej pomocy dla grup zorganizowanych, indywidualnych spotkań edukacyjnych czy warsztatów dla najmłodszych.

Zdjęcia: Szkoła Ratownictwa Medycznego w Mielcu