Święto Edukacji Narodowej w "Elektryku"

17.10.2018 Kategoria: Edukacja

12 października w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyło się Święto Edukacji Narodowej, podczas  którego  społeczność  szkolna  pożegnała  przechodzącego na emeryturę,  długoletniego  dyrektora  tej  placówki,  Zbigniewa Witka.

Spotkanie rozpoczął obecny  dyrektor Janusz Kotarba, który przywitał wszystkich zaproszonych gości: pana  Zbigniewa  Witka, dyrektorów szkół średnich przybyłych na uroczystość,  obecnych i byłych nauczycieli ZS, rodziców oraz uczniów. Dyrektor  złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji  ich święta, przedstawił charakter uroczystości , następnie oddał głos  młodzieży.

Młodzież  zaś  zaprosiła  wszystkich zebranych do krainy wspomnień, której głównym bohaterem był  były dyrektor  Elektryka.  Z niezwykłym wzruszeniem wspominano szkolne chwile, te świąteczne, niezwykłe oraz te zwyczajne, codzienne… podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów klasy IIIc – N. Lesia oraz K. Kopery.  Młodzież „nakręciła” również wywiady z przyjaciółmi i kolegami  dyrektora, które dostarczyły  wszystkim  wielu  wzruszeń.

Następnie w imieniu Rady Pedagogicznej  pani  Halina Bednarz wygłosiła uroczystą laudację, w której w niezwykle poruszający sposób pożegnała  Zbigniewa Witka.  Swojego  dyrektora  pożegnała  też młodzież, w  imieniu której  głos    zabrała przewodnicząca  Samorządu  Szkolnego, Weronika Kizior. Zwieńczeniem tej części uroczystości  było  wręczenie pamiątkowej statuetki  byłemu dyrektorowi przez obecnego dyrektora Janusza Kotarbę oraz przedstawiciela  Rady Rodziców.

W dalszej części uroczystości miało miejsce  wręczenie Nagród  Dyrektora  Szkoły zasłużonym nauczycielom.  Nagrody otrzymali:  M. Borek,  A. Bajor,  L. Trela.  E. Kozdęba ,  D. Targosz, A. Rajchel,  R. Gruszecki, M. Sypek. Dyrektor poinformował także, że Nagrodę Starosty w tym roku otrzymali: H. Bednarz i D. Dudek.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży ZS, skierowana do wszystkich pedagogów i pracowników oświaty.  Wzięli w niej udział uczniowie klas: IIc, IIk, IIIc, IIId, IIIe,IVa, IVe. Uroczystość zakończyła się spotkaniem pokoleń, podczas którego nie było końca wspomnieniom, rozmowom, refleksjom…

Akademię przygotowały panie:  H. Bednarz, L. Maryniak, I. Żola.