Starostwo Powiatowe  herb_40px_wersja2.png  w Mielcu

A A A

logo_300px.svg

Świetne wyniki młodzieży z powiatu mieleckiego

10.05.2022 Kategoria: Patronat


W Starostwie Powiatowym w Mielcu odbył się dziś „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami „Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej” zostali:
1. Jan Ciężadło – II LO
2. Wojciech Kopacz – II LO
3. Kaja Kowalska – I LO

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z mieleckim starostwem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił reprezentujący fundację Karol Grześkiewicz, uczniowie z powiatu mieleckiego w konkursie radzą sobie doskonale. – Jako, że uczestnicy konkursów z poszczególnych powiatów mierzą się z takimi samymi testami, z łatwością możemy porównywać ich osiągnięcia. Wyniki mieleckich uczniów kolejny raz znacznie przewyższyły średnią wojewódzką – zaznaczył.

Dodał jednocześnie, że na szczególne uznanie zasługuje zwycięzca tegorocznego konkursu w powiecie mieleckim, Jan Ciężadło. Uczeń w teście uzyskał 39 na 40 możliwych punktów. To czwarty taki wynik w czteroletniej historii konkursu.

- Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników. Cieszymy się, że konkurs kolejny raz spotkał się z Waszym zainteresowaniem. Liczymy na to, że są wśród Was osoby, które dzięki udziałowi w tym wydarzeniu zainteresują się prawem i zwiążą z nim swoją zawodową przyszłość – powiedział do laureatów Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Wszyscy uczestnicy – w podziękowaniu za udział w konkursie – liczyć mogli z kolei na materiały promocyjne ufundowane przez Powiat Mielecki.

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.

ms

Galeria zdjęć

Kazimierz Gacek Starosta Powiatu Mieleckiego

Kazimierz Gacek

Starosta Powiatu Mieleckiego
Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego

Marek Paprocki

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego
Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

Andrzej Bryła

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

DOKUMENTY

13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024

LICZBA LUDNOŚCI

132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego

PIENIĄDZE

240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku