Sukcesy Tarnobrzeskiego Klubu Karate

04.05.2018 Kategoria: Patronat

W dniu 28 kwietnia br. w Padwi Narodowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Tarnobrzeski Klub Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 2 dan, a współorganizatorami: Urząd Gminy w Padwi, Szkoła Podstawowa w Padwi, Gminny Ośrodek Kultury w Padwi i Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Władysława Ortyla - Marszałka Województwa Podkarpackiego, Roberta Pluty - Wójta Gminy Padew Narodowa oraz Zbigniewa Tymuły - Starosty Powiatu Mieleckiego. Patronat medialny na Mistrzostwami objęły redakcje: TVP 3 Rzeszów, Radio Leliwa, Tygodnik KORSO , NadWisła24.pl i Echo Dnia Tarnobrzeg.

8DM5nh6ftcmiUAAAAASUVORK5CYII=

Wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 14 klubów karate (Tarnobrzeg, Białystok, Lublin, Radom, Otwock, Kozienice, Oyama Rzeszów, Kraków Koyama, Kraków KAS, Wadowice i Oświęcim a także Sandomierz (Shinkyokushin), Rzeszów Prestige (WKB Kyokushin) oraz Przemyśl (IFK Kyokushin).

Tarnobrzeski Klub Karate reprezentowali następujący zawodnicy:

1 MIEJSCE - SEBASTIAN UZAR kat. junior starszy
1 MIEJSCE - MACIEJ GRABSKI kat. junior starszy
2 MIEJSCE - KONRAD MYSTEK kat. junior starszy
3 MIEJSCE - BARTOSZ MOKRZYŃSKI kat. młodzieżowiec
4 MIEJSCE - DAWID CHARA kat. młodzieżowiec
4 MIEJSCE - ALEKSANDRA MYSTEK kat. junior starszy
3 MIEJSCE - JAKUB UZAR kat. junior
2 MIEJSCE - KONRAD UZAR kat. junior
2 MIEJSCE - MARCIN ŁOGIN kat. junior
1 MIEJSCE - NATALIA PACZYŃSKA kat. junior młodszy
4 MIEJSCE - MATEUSZ TURBAK kat. młodzik
2 MIEJSCE - KAMIL PLUTA kat. młodzik
1 MIEJSCE - SZYMEK BURGHARDT kat. dziecko
1 MIEJSCE - WOJCIECH NAPIERACZ kat. dziecko
1 MIEJSCE - PCIAK SZYMON kat. młodzik
1 MIEJSCE - WIKTORIA KOPEĆ kat. młodzik dziewczęta
2 MIEJSCE - MATEUSZ BODEK kat. junior młodszy
3 MIEJSCE - MICHAŁ WILK kat. junior młodszy

wXwRDffaPhS6gAAAABJRU5ErkJggg==

Zawody otworzyli Robert Pluta, Wójt Gminy Padew Narodowa, Zbigniew Tymuła, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Janusz Bik, Przewodniczący Rady Gminy w Padwi. Zawody zaszczycili obecnością przedstawiciele sponsorów: Adam Krępa, Prezes Firmy FederalMogul, Dawid Uzar, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Grzegorz i Krzysztof Kopeć właściciele firmy Hydrogaz.

dsc_0268.jpg

Sędzią Głównym Mistrzostw był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok). Obowiązki sędziów maty wypełniali: Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim), Sensei Krystian Niemiec 4 dan (Rzeszów), Sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan (Radom) i Sensei Marcin Siegieńczuk 3 dan (Białystok). Asystentami Sędziego Głównego byli Sensei Jacek Kasperek 4 dan (Wadowice) i Sensei Paweł Kardyś 3 dan (Rzeszów).W roli sędziów bocznych wystąpili Sensei Piotr Kozak Prestige Rzeszów, Jan Wac Saiha Przemyśl, Łukasz Łuczyński Kozienice, Arkadiusz Wierbol Lublin, Damian Krupka Wadowice, Piotr Zdziech Radom, sempai Marlena Gałuszka, Kinga Pasternak Kraków, Kacper Kasperek Wadowice.

Impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Walki przeprowadzono w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown na trzech matach. Najlepszą Zawodniczką została uznana Dominika Chylińska (Oświęcim), a Najlepszym Zawodnikiem- Michał Smolec (Wadowice)

RuavdwwFXxzhk1czkY0nfNTrLWv4TJjTVBhKQFbF
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary przygotowane przez firmę SUTEMI z Wadowic oraz kamizelki odblaskowe ufundowane przez WORD Tarnobrzeg.

i5pfbTQksEgAAAABJRU5ErkJggg==

Na prośbę organizatora imprezy, w trakcie zawodów zostało przeprowadzone przez Dawida Uzara, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.