A A A

logo_300px.svg

Sukcesy kadetów Elektryka w Rymanowie

31.10.2018 Kategoria: Edukacja

Uczniowie "Elektryka" odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Polski Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół” w biathlonie letnim i strzelectwie sportowym.

Ogólnopolskie Zawody (Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół”) w biathlonie letnim i strzelectwie sportowym zostały zorganizowane 28 października br. przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” w Rymanowie. W zawodach udział wzięło blisko stu młodych, dziewcząt i chłopców z kilkunastu Gniazd Sokolich. Duży sukces odnieśli w nich kadeci z klas mundurowych z  Elektryka, reprezentujący PTG ,,Sokół 1893” w Mielcu. Drużyna chłopców okazała się najlepsza w klasyfikacji indywidualnej w strzelectwie kulowym z karabinka kbks (Miłosz Kilian – 1miejsce, Miłosz Krużel – 3) oraz najlepsza w klasyfikacji drużynowej. Dziewczęta drużynowo w strzelectwie zajęły 4 miejsce. W biathlonie letnim (bieg i strzelanie)dziewczęta i chłopcy uplasowali się na czwartym miejscu.

W klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców mielecki ,,Sokół” uplasował się na wysokim 3 miejscu. Opiekunem uczniów był ich nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego - Roman Gruszecki.