Sukces uczniów I LO w patriotycznym konkursie

18.06.2018 Kategoria: Edukacja

Laureatami III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922” została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego.

W skład zwycięskiej drużyny weszli uczniowie klasy II A matematyczno-fizyczno-informatycznej: David Bakalarczyk, Hubert Jemioło, Damian Basztura i Karol Trzpis, którzy swoje zainteresowania pozaprofilowe przekuli w sukces przy wsparciu pani Marzeny Gadziały, z którą na co dzień realizują przedmiot uzupełniający: historia i społeczeństwo.

8 czerwca w Centrum Kultury przy ulicy Łowickiej w Warszawie odbył się ustny finał tego konkursu, do którego zakwalifikowało się 122 uczniów z całej Polski. Ci  prawdziwi pasjonaci historii tworzyli wcześniej prace pisemne, fotograficzne i multimedialne i to właśnie ich poziom decydował o kwalifikacji do ścisłego finału.

Konkurs został zorganizowany przez krakowski oddział IPN i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

7 czerwca uczniowie Konarskiego wzięli również udział w warsztatach historycznych w Wilanowie oraz mieli okazję zwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III i przepiękne wilanowskie ogrody.