Sukces uczniów Ekonomika

15.06.2021 Kategoria: Edukacja

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu wywalczyli tytuł Wicemistrza Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych.

W konkursie wzięło udział 201 szkół z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do trzech kategorii. Uczniowie mieleckiego Ekonomika wystartowali w kategorii: Technika i Szkoły Branżowe I stopnia, podejmując się prowadzenia wirtualnego Biura Rachunkowego. W tej kategorii mieli 63 konkurentów.

Aby dostać się do finału, przez kilka tygodni 3-osobowy zespół w składzie: Dawid Ławruk, Grzegorz Kusek i Kamil Łazarz, pod opieką pani Renaty Ciężadło, rywalizował z innymi uczestnikami konkursu na wirtualnym rynku. Do zadań uczestników należało stworzenie i zarządzanie biurem rachunkowym: założenie firmy, zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej, zatrudnianie pracowników, stworzenie atrakcyjnego pakietu usług, z którego chcieliby skorzystać wirtualni klienci, czyli prowadzenie dochodowego przedsiębiorstwa.

Osiem najlepszych zespołów otrzymało szansę zmierzenia się w finale, który odbył się w dniach 08.06 - 09.06. 2021 roku. Wśród najlepszych znalazł się także ZSE Mielec. Ostatecznie Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu zajął II miejsce i otrzymał tytuł Wicemistrza Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich.

Konkurs po raz czwarty zorganizowała Fundacja Przedsiębiorczości REVAS. Był to projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.