Starosta wśród uhonorowanych

22.12.2021 Kategoria: Informacje

W sobotę Radomyśl Wielki świętował 30-lecie odrodzonego samorządu terytorialnego. Z tej okazji osiem osób, w tym starosta mielecki Stanisław Lonczak, uhonorowanych zostało medalami „Za zasługi dla miasta i gminy Radomyśl Wielki”.

W związku z pandemią koronawirusa obchody 30-lecia samorządu terytorialnego zostały przełożone na rok obecny i odbyły się właśnie w sobotę, 18 grudnia, w ramach dorocznego Samorządowego Spotkania Opłatkowego. Rozpoczęła je Msza Św. w intencji samorządowców, później świętowano natomiast w Szkole Muzycznej.

Podczas jubileuszowego spotkania władze radomyskiej gminy uhonorowały osiem osób Honorowym Wyróżnieniem „Za Zasługi dla miasta i gminy Radomyśl Wielki”. Z rąk burmistrza Józefa Rybińskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia odebrał je starosta mielecki Stanisław Lonczak, który w latach 2002-2018 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Radomyśla Wielkiego. Wśród jego najważniejszych zasług dla gminy wymieniono m.in. zaangażowanie w poprawę gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a także zainicjowanie wielu przedsięwzięć promujących gminę. Przy wręczaniu odznaczenia podkreślono także, iż obecny starosta mielecki był założycielem Lokalnej Grupy Działania PROWENT w Mielcu realizującej unijny program Leader+ i przez 12 lat pełnił funkcję jej wiceprezesa. Radomyśl Wielki pozyskał w tym czasie, właśnie poprzez LGD, ponad 3 mln zł dofinansowania.

Wyróżnienia „Za Zasługi dla miasta i gminy Radomyśl Wielki” otrzymali także: Fryderyk Kapinos, Władysław Ortyl, Marek Chmiel, Ryszard Hajduk, Krzysztof Kopacz, Ryszard Majdański i Leszek Jagoda.