A A A

logo_300px.svg

Starosta pogratulował mistrzom tańca!

20.05.2024 Kategoria: Sport

Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski w zeszłym roku zdobyli Mistrzostwo Polski, a w ubiegły weekend fantastycznie zaprezentowali się na międzynarodowym turnieju tańca The Open World w Blackpool. Dziś o swojej tanecznej pasji porozmawiali ze starostą mieleckim Kazimierzem Gackiem.

Młodzi tancerze pojawili się w Starostwie Powiatowym wraz z trenerem Mariuszem Sosińskim z Centrum Tańca "Gala" i rodzicami, by wspólnie ze Starostą Powiatu Mieleckiego porozmawiać o ostatnich tanecznych sukcesach. A ich lista ciągle się wydłuża!

Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski w październiku ubiegłego roku uzyskali tytuł Mistrzów Polski w kategorii wiekowej 12-13 lat podczas Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych rozgrywanych w Zielonej Górze. Para zdobyła uznanie międzynarodowej komisji sędziowskiej w aż pięciu tańcach standardowych: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep, a by sięgnąć po laur mistrza musiała pokonać aż piętnaście par swoich konkurentów.

Wyjątkowy talent tancerzy został doceniony także początkiem maja podczas turnieju The Open World w Blackpool w Anglii. Tym razem Alicja i Gabriel rywalizowali z parami z całego świata m.in. z Chin, Tajwanu, Australii, USA, Anglii, Ukrainy, Irlandii, Niemiec, Szwecji i Mołdawii.

11 maja, w kategorii The Open Worlds Ballroom Under 14, tancerze zajęli 6. miejsce i otrzymali tytuł finalisty, a w kategorii The Open Worlds Under 14 Quickstep Challenge udało im się znaleźć na podium, na trzecim miejscu. 12 maja tancerze zatańczyli w ćwierćfinale The Open Worlds Under 14 Latin prezentując cha che, sambę, rumbę i jiva, natomiast w kategorii The Open Worlds Under 14 Cha Cha Cha Challenge wytańczyli finał i uplasowali się na 6. miejscu.

Podczas spotkania podkreślono, że to jak dotąd jedyna para taneczna z naszego regionu, która ma na swoim tak szczególne osiągnięcia taneczne na światowym poziomie.

Wyjątkowych sukcesów pogratulował Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek, który wyraził także ogromne uznanie dla codziennej pracy tancerzy i ich trenerów. Wszystkim obecnym na spotkaniu przekazał życzenia pomyślności, kolejnych osiągnięć i dalszego rozwoju tanecznej pasji.