Spotkanie z rodziną zastępczą

11.03.2020 Kategoria: Informacje

Tą historią żyła cała Polska, czterech chłopców znalazło dom w Mielcu

Informacja o porzuceniu przez matkę czterech chłopców, z których najmłodszy ma ponad rok a najstarszy sześć lat w bardzo szybkim tempie obiegła wszystkie krajowe media. Zaraz po tym, nastąpiło intensywne poszukiwanie rodziny zastępczej, która będzie w stanie przyjąć pod swój dach czworo rodzeństwa, bez konieczności rozdzielania braci. Rodziną o wielkim sercu okazało się małżeństwo z Mielca i to właśnie do naszego miasta, w połowie lutego, trafili chłopcy.

Spotkanie Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego i oraz Członka Zarządu Powiatu Mieleckiego Macieja Jemioło z rodziną zastępczą odbyło się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu 11 marca 2020 roku. Była to okazja do rozmowy oraz wręczenia upominków dla całej rodziny.

To niesamowity gest ze strony rodziny - wzięcie pod opiekę czworga małych dzieci,  to również ogromna odpowiedzialnoś, podkreślali zgodnie samorządowcy.

Z myślą o komforcie całej rodziny, a przede wszystkim chłopców, nie chcemy upubliczniać ich wizerunku. Małżeństwu z Mielca dziękujemy za okazane serce, życzymy wielu wspaniałych chwil oraz powodzenia!

mp