Sokół Malinie zwycięzcą XVIII finału Pucharu Starosty

16.08.2022 Kategoria: Patronat

W niedzielę, 14 sierpnia, na stadionie Sokoła w Maliniu odbył się XVIII finał Pucharu Starosty Powiatu Mieleckiego w Piłce Nożnej.

W turnieju udział wzięły zespoły: LKS Sokół Malinie, LKS Sokół Partynia i GKS Grom Krzemienica. Wisłoka Podole w ostatniej chwili zrezygnowała z uczestnictwa.

W pierwszym meczu Grom Krzemienica pokonał Sokół Partnia 1:0 (0:0) a strzelcem jedynej bramki był Myjak Mateusz.

W kolejnej rozgrywce Sokół Partynia przegrał 0:4 (0:2) z Sokołem Partynia a bramki zdobyli: Durda Krzysztof, Maksoń Adam, Dziewit Mateusz, Trojnacki Mateusz.

Następnie Sokół Malinie wygrał z Gromem Krzemienica 2:0 (0:0) i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Końcowa klasyfikacja finału XVIII Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego prezentowała się następująco:

1. Sokół Malinie 2 - 6 - 6:0
2. Grom Krzemienica 2 - 3 - 1:2
3. Sokół Partynia 2 - 0 - 0:5

Najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz Daniel (Sokół Malinie). Wręczono także wyróżnienia dla najlepszego obrońcy (Łukasz Ostrowski - Sokół Partynia), napastnika (Adam Maksoń - Sokół Malinie) i zawodnika turnieju (Patryk Rokoszak - Grom Krzemienica).

Wręczenia okolicznych pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego dokonali po zakończeniu ostatniego meczu Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz w towarzystwie Leszka Krępy oraz Jerzego Sobowskiego z Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu, które było głównym organizatorem przedsięwzięcia.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego.