Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

21.11.2019 Kategoria: Informacje

Już po raz trzynasty w tej kadencji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego. Obrady rajców zdominowała tematyka oświatowa, głównie kwestie związane z uporządkowaniem lokalnego systemu szkół.

Radni przyjęli miedzy innymi pakiet uchwał porządkujących nazewnictwo podległych placówek oświatowych, jak również dokonali zmian w regulaminie określającym wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród ze specjalnego funduszu na nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczycieli, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego. Radni wysłuchali również informacji - sprawozdania o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Mieleckiego za rok 2018/2019.

Dokonano także zmian uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2019 rok oraz skorygowali, w związku z tym, wieloletnia prognozę finansowa Powiatu oraz podjęli uchwałę w sprawie „Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z organizacjami pozarządowymi” na rok 2020.
Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami złożył również Starosta Powiatu – Stanisław Lonczak.