Seniorzy świętowali jubileusze grup artystycznych

06.05.2022 Kategoria: Informacje

W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się dziś uroczyste obchody 10-lecia Chóru Echo oraz 5-lecia Formacji Tanecznej Gracja.

Chór Echo i Formacja Taneczna Gracja działają w ramach Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, integrując seniorów i pozwalając na rozwijanie ich talentów i pasji. W bieżącym roku, w styczniu i marcu, przypadały jubileusze artystycznej działalności obydwu tych sekcji. Oficjalnie świętowano je w piątek, 6 maja, wśród szerokiego grona słuchaczy MUTW, a także przedstawicieli władz samorządowych. Te powiatowe reprezentował Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

- Fakt, iż przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa tak wiele zróżnicowanych grup i sekcji, zasługuje na najszczersze wyrazy uznania. Tym bardziej cieszy, jeśli formacje te – podobnie jak „Echo” i „Gracja” – poszczycić się mogą wieloletnią, pełną zaangażowania działalnością oraz bogatym dorobkiem artystycznym – zauważył wicestarosta Andrzej Bryła.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, na czele których stoi starosta Stanisław Lonczak, złożył na ręce Prezes MUTW Elżbiety Kwiatkowskiej, serdeczne gratulacje i życzenia dla wszystkich świętujących jubileusze. - Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję dotychczasowych sukcesów i zapału, z jakim realizujecie pasje bliskie Waszym sercom. Na kolejne lata działalności życzę dobrego zdrowia, pomyślności i satysfakcji z podejmowanej każdego dnia aktywności społecznej. Niech integracja w uniwersyteckich szeregach zawsze już przynosi Wam uśmiech, radość i spełnienie, a zaangażowana praca w chórze i formacji tanecznej – kolejne sukcesy i powody do dumy – przekazał wicestarosta w okolicznościowym liście.

Jubileusz stał się okazją do bliższego przyjrzenia się działalności Chóru Echo i Formacji Tanecznej Gracja. Obie sekcje zaprezentowały się na scenie w bogatych programach artystycznych.