Samorządowcy świętowali w Rzeszowie

28.05.2019 Kategoria: Samorząd

Gospodarze samorządów terytorialnych wszystkich szczebli świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego. Uroczystości odbyły się w piątek, 24 maja, w Rzeszowie.

Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji podkarpackich samorządów odprawiona w Kościele Farny w Rzeszowie. Tuż po niej ulicami Rzeszowa przeszła parada, w której udział, oprócz włodarzy poszczególnych gmin i powiatów, licznie wzięły także kapele i orkiestry. Powiat Mielecki reprezentował Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. Towarzyszyli mu uczniowie z klasy wojskowej z Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.

Samorządowe święto stało się okazją do nagrodzenia najlepszych samorządowców z Podkarpacia. Ci zostali uhonorowani podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury. Podczas tego samego spotkania wręczono także Honorowe Odznaki Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, Honorowe Certyfikaty „Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae”, medale za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów.

Tradycyjnie wybrano także te samorządy, które najlepiej w województwie prowadzą swoje profile w serwisie Facebook oraz strony internetowe – to właśnie w tej kategorii został wyróżniony samorząd Powiatu Mieleckiego. Więcej o naszej stronie internetowej, będącej jednym z najlepszych samorzadowych serwisów internetowych, przeczytacie TUTAJ.